Uute naistetantsude konkursi tulemused

Uute naistetantsude konkursi tulemused

9. novembril toimus Jõgeva Kultuurikeskuses uute naistetantsude konkurss.

Konkursi eesmärk oli leida uusi tantse III Eesti Naiste Tantsupeo "PereLugu" repertuaari. Konkursil võisid osaleda tantsud, mis on loodud eesti rahvamuusikale, rahvamuusika töötlusele, eesti autorite muusikale ja lähtuvad eesti rahvatantsu põhisammudest ja tantsutraditsioonidest. Oodatud olid tantsud naisrühmale, neiduderühmale, memmederühmale, solistile ja tüdrukuterühmale (1.- 5. klass). Tants pidi olema originaallooming ning ei tohtinud olla auhinnatud

Uut loomingut sai konkursile esitada kuni 15. oktoobrini - selleks tuli saata tantsuvideo Eesti Naiste Tantsupeo toimkonnale. Kokku saabus 88 videot, millest žürii tegi esmase valiku. Lõppkonkursil tuli esitusele 46 tantsu, millest 7 olid tüdrukute tantsud, 8 vanaemade tantsud, 20 naistetantsud, 10 neidude tantsud ja 1 solistide tants.

Žüriisse kuulusid: Ülle Feršel, Kaja Kivi, Ülo Luht, Vaike Rajaste, Kärt Vuks.

 

Uute naistetantsude konkursi tulemused

 

Tüdrukute tantsud

 

Eripreemia:

See suvi alati jääb

Muusika: A. Oit „On meie keskel suvi”

Tantsu autor Piret Kunts

Esitajad: Ääsmäe kooli tüdrukud

 

Peapreemia:

Keksutants

Muusika: ansambel Knihv „Oih, polka”

autor Madli Teller

Esitaja: Jõgeva Muusikaooli tantsurühm Slide

 

Neidudetantsud

 

Peapreemia:

Õunaaias

Muusika: Trad.Attack „Unes”

Autor Leaanika Parra

Esitaja: Tallinna Ülikooli rahvatantsuansambel Soveldaja neiud

 

Eripreemia:

Paesel pinnal

A. ja A. Rehi „Paesel pinnal”

Autor Mareeta Ojasaar

Esitaja: Viljandi Kultuuriakadeemia neiud

 

Vanaemade tantsud

 

Peapreemia:

Ämma reilender

Muusika: H. Mähar „Ämma reilender”

Autor Anne Keerd

Esitaja: Orissaare Kultuurimaja tantsurühm Jaaniroos

 

Eripreemia:

Teeme tantsu!

Muusika: ansambel Virre

Autor Tiiu Aasa

Esitaja: Kuusalu vanaemaderühm Tiiu

 

Naistetantsud

 

Peapreemia:

Ilulull

Muusika: ansambel Rüüt

Autorid Elo Unt ja Britta Kaukver

Esitaja: Tallinna Ülikooli rahvatantsuansambel Soveldaja naisrühm

 

Eripreemia:

Võitegu

Muusika: Trad.Attack! “Kooreke”

Autor David Truusa

Esitaja: Tallinna Ülikooli rahvatantsuansambel Soveldaja naisrühm

 

Kaks eripreemiat

 

Eripreemia solistidele: Rahapada

Muusika: M. Kalkun, T. Bartosik, Pastacas "Rahapada"

Autor Tiiu Üksik

Esitajad: Tiiu Üksik, Helerin Rauna, Laura Tibar

 

Eripreemia kõige viljakamale tantsuloojale

Elo Unt

konkursil 4 tantsu, millest üks peapreemia

 

Palju-palju õnne kõigile!

Täname tantsijaid, tantsuloojaid ja -juhte, žüriid ning kõiki teisi, kes andsid oma panuse konkursi toimumisse! Soovime kõigile mõnusat peo-ootust!

Eriline tänu meie toetajatele - ilma nendeta ei oleks konkurss toimunud: ERRS, Kultuuriministeerium, Kultuurkapital, Jõgeva vald, Jõgeva Kultuurikeskus.